Siirt Sohbet OdalarıGeldik Ne iyi ettik Güneydoğumuzun güzel illerinden olan Siirt Sohbet sitesi ni sizlere Açtık Siirt Sohbet kanalı mızda Siirt e has sohbetleri görebilecekken Siirt in Fıstığı Tadında güzel Seviyeli ortamın farkına varacaksınız.

Siirt bildiğiniz üzere Fıstığıyla Vede Siirt Bıtım Sabunu yla meşhur bir ilimizdir. Geçim kaynağı genel itibariyle bu sektörler üzerinedir.

Siirt 7 Tepeden Oluşmakta olan Küçük bir ildir. Arap kökenli ve kürt kökenli Vatandaşlar oturmaktadırlar Siirt ilimizde.

Hele Siirt in Tillo İlçesi varya gidip mutlaka görmenizi Israrla tavsiye ettiğimiz ilçelerindendir. Evliyaların Şehri Tillo Verdiği Manevi huzurla gidenleri mest etmektedir.

Veysel Karani Hazretleri nin Türbesi de Siirte bağlı Baykan ilçesinde kalmaktadır.

Veysel Karani Hazretleri Peygamber Efendimiz (s.a.v) Aşık bir zattı. Onun hikayesini sizlere kısaca söylüyelim.

Veysel karani hazretleri Peygamber efendimizi görmeye gider onu göremez Annesi yalnız kalmasın diye hemen geri döner gelişini öğrenen Peygamberimiz Hırkasını ona gönderir ve hediye eder.

Peygamberimize aşık zat peygamberimizi görmeden dünyadan göç etti.

Allah Veysel karani gibi Peygamberimize Aşık ümetten kılsın bizleri.

Siirt Güzel bir ilimizdir.

Fıstık ve Bıttım sabunu dedik, Oraya ziyarete gitmek istiyenlere ısrarla tavsiye edeceğimiz bir yemekte olacak Büryan eti dehşet güzel bir tada sahip Siirt e has Bir kebap türüdür.

Siirt imizin ilçeside şunlardır; Baykan , Eruh , Kurtalan , Pervari , Şirvan , Tillo olmak üzere Siirt in ilçelerinin isimleri bunlardır.

Siirt üniversitesi Sohbet odalarına bağlanmak istiyen gençler dersler aksatılmama ricamızla sizleride aramızda görmeyi temenni ederiz.

Sizlere Dünyalar Dolusu Siirtli Sohbet dileriz..

önceki yazı önceki yazımızda « makelemiz var.

Admin
Makale Yazarı :
heart 826
Yazı kategorisi : Dunya Sohbet
yorum yorum yok
etiketler Etiketler


Siirt Sohbet Odaları İle Benzer Sohbet YazılarıSiirt Sohbet Odaları yazına yapılan yorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?