İyi Anne Baba Nasıl OlmalıÖncelikle Sevgili Anne Babalar Bu yazıyı okumanız’da sebebi bizler kısaca böyle bir yorumla tamamlayıp Aramış olduğunuz sorunun cevabına geçeceğiz.

Çocuklarınız sizlerin en büyük değerlerinizdir. Çocuklar olmazsa olmaz bir hediyedir Yüce Allah tarafından. Sizlerde onlar için nasıl bir anne veya babalarımız nasıl bir baba olurum düşüncelerine hep girerler.

işte bazı tavsiyeler.

  1. Öncelikle Her anne ve baba çocukla istikrarlı bi şekilde iş birliğini anlaşmayı benimsemeli ve çocuğada benimsetmelidir bu durumu.
  2. Hayırlı salih evlat sahibi olmak ister her anne baba bunun için çocuk isterken veya çocuk olduktan sonrada aynı devamlı dua etmeli anne babalar.
  3. Ebeveynlik Yönlendirmesi Evlendirmeden önce iyice yapılmalıdır.
  4. Sabır göstermeden bir sonuca erişemeyeceğinizi belirtmek istiyoruz. Empati kurmak çocuğu anlamanın en iyi yollarından biridir. Misal Kendinizi onun yerine koymanız mükemmel bir anlama şekli olur çünkü sizlerde çocuk oldunuz zamanında bunu yapabilirsiniz!
  5. Ne olursa olsun sevginizi göstermeyi ihmal etmeyin.
  6. Onunla oynayacak eğlenceli bir yerlere giderek veya ev içinde bazı aktivetilerle zaman ayırmayı eksik etmeyin.
  7. Onun en çok aradığı ilgiyi ve sevgiyi kesinlikle eksiklikte bırakmayınız.
  8. Ona her zaman mütavazi olunuz. Aynanın yansıması gibi olunuz ne görürse onu gösterir oda ilerde.
  9. Hassas zayıf olduğunuz durumlarınızı göstermeyin. Sizi aciz sanmasın hiç bir zaman çünkü siz onların sonsuz korucu melekleri gibisiniz.

Anneler nasıl olacağınız hususunda Babalar neler yapacağınız hususlarınızda Anne ile aynı durumlar hemen hemen umarızki faydalı olur.

DunyaSohbet.Org

 

önceki yazı önceki yazımızda « makelemiz var.İyi Anne Baba Nasıl Olmalı İle Benzer Sohbet Yazılarıİyi Anne Baba Nasıl Olmalı yazına yapılan yorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?