İsrail Halkı Sokaklara ÇıktıTel Aviv’de binlerce İsrailli Filistin ile çatışmaların sona erdirilmesi talebiyle sokağa çıktı.

Göstericiler iki devletli çözümü savundu.

Nasıl olacak nasıl düzelecek iki devlet arasındaki husumet artık israil halkıda bunalmış bıkmış durumda iktidardan artık katliam olmasın barışçıl bir muzakere imzalansın istiyorlar.

Yıllardır İsrail in filistini işgali filistin halkına olan insan dışı hareketleri yaptırımları tüm dünya tarafından israilin ne denli işgalci zorba bir ülke stratejisine sahip olduğu açıkça ortada.

Gösteride okunan mesajında, “Uyum, güvenlik ve istikrar içinde yaşamanın zamanı geldi” ifadelerini kullanan Abbas, İsrail’i Filistin’i bir devlet olarak tanımaya ve işgali sona erdirmeye çağırdı.

Uluslararası toplumun sert eleştirilerine karşın sağ çizgideki Başbakan Benyamin Netanyahu yerleşim yerlerinin inşasını devam ettirdi.

 

 

önceki yazı önceki yazımızda « makelemiz var.İsrail Halkı Sokaklara Çıktı İle Benzer Sohbet Yazılarıİsrail Halkı Sokaklara Çıktı yazına yapılan yorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?